logo

 

 

 

fb tw g yt

Tel: +370 633 02145
El.paštas: d.basinskas@yahoo.com

 

 

Lietaus nuotekų surinkimo sitemos

Nuo gyvenamo namo stogo per metus nuteka maždaug 50–100 m3 lietaus ir tirpstančio sniego, kurie dėl padidėjusio drėgmės kiekio, laikui bėgant, gali pradėti neigiamai veikti namo konstrukcijas. Norint apsaugoti namo pamatą ir teritoriją aplink namą nuo neigiamo vandens poveikio, būtina vandenį surinkti ir nuvesti jį nuo namo per saugų atstumą. Tam reikalingos dvi atskiros sistemos. Lietaus nuotekų surinkimo sistemos ir Drenažas aplink namo pamatus.

 

Lietaus nuotekų sistemos užtikrina kompleksinę teritorijos apsaugą nuo paviršinio vandens.

Egzistuoja dvi sistemos :

1.Taškinis drenžas.

k

Taškinio drenažo sistemos montavimas ir požeminiai tinklai:
-pastebimi ir brangus kasinėjimo darbai,
-daug neestetiškų nuolydžių ir sudėtingesnis montavimas,
-didesnė balų rizika,
-saugumo rizika su užlietais paviršiais, kurie tampa pavojingi intensyvių kritulių periodu, visiems ratų tipams

2.Linijinis kanalų drenažas:

Linijinio drenažo sistemos montavimas ir požeminiai tinklai:
-lengvas nuolydžio formavimas,
-ribotas kasimas,
-estetiškai suderintas su miesto reikalavimais,
-didelis surenkamo vandens kiekis, padidina saugumą visiems vartotojams, ir sumažina užterštumą.

Lietaus surinkimas nuo stogo konstrukcijų.
Lietaus ir tirpstančio sniego vanduo lietvamzdžiais nuvedamas į plastikinius pvc vamzdžius. Plastikiniai vamždžiai tik iš išorės atrodo trapūs ir trumpaamžiai. Paprastai jie gaminami iš šalčiui atsparaus polipropileno ir daugelių mechaninių savybių nenusileidžia betoniniams. Kieti plastikiniai kanalai pasižymi unikalia savybe – elastingumu, tai leidžia jiems pasipriešinti staigiems smūgiams ir nesideformuoti. Taip pat jie nesunkiai atlaiko net didžiausius šalčius.

k

k

Plastikinio latako sienelės plonesnės už betoninio, todėl jiems reikia standžios konstrukcijos, kurią užtikrina latako šonuose esančios standžios briaunos. Lygus plastikinio latako paviršius leidžia lengviau tekėti nešvariam vandeniui. Jie retai apauga dumblu arba užkemšami smulkiomis šiukšlėmis. Jei dar yra sumontuotos specialios apsauginės grotelės ir smėlio rinktuvai, plastikiniai kanalai bus patikima bet kokio sklypo apsauga.

 

Lietvamzdžių pajungimo trapas ir smėlio gaudyklės.

Lietingu sezonu, jei nesirūpintumėte latako švara, kanalizacija lengvai užsiterštų. Ypač kenčia lietaus nuotekų sistema, jei latakai neturi apsauginių grotelių, kurios sulaiko iki 70 proc. gatvės šiukšlių. Taip pat reiktų sumontuoti smėlio rinktuvą, surenkantį smulkias šiukšles ir smėlį. Plastikiniai smėlio rinktuvai turi specialią šiukšlių rinkimo talpą, kurią kartkartėmis reikia valyti. Šoninėse sienelėse rinktuvai turi angas, leidžiančias juos nesunkiai sujungti su lietaus kanalizacijos sistema.

k

Lietvamzdžių pajungimo trapas su ruošiniu išpjauti pagal lietvamzdžių diametrą. Su šiukšlių surinkimo krepšeliu, mechaniniu kvapo uždoriu (neužšalantis),pravala.

Visas vanduo lietaus nuotekų sistemos vamzdžiais suteka į betoninį surinkimo šulinį. Kurio tūris turėtų būti nemažesnis kaip 1,5 m3.

k

Šulinyje galima įmontuoti atbulinį vožtuvas, kuris neleidžia vandens pertekliui grįžti vamzdžiais atgal į paviršių. Iš šulinio vanduo suteka į netoliese esantį griovį, arba per smėlį susigeria į gruntą. Lietaus nuotekų vamzdyno aptarnavimui kas antrame posūkyje rekomenduotina įrengti po šulinį, esant reikalui pravalyti tam tikrą atkarpą.